Bakan Tekin’den “öğretmen ataması” açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Diyarbakır’da öğretmen atamalarına ilişkin kendisine sorulan soruya yanıt verdi. Tekin, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur” dedi.

Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur” dedi.

Tekin, her ayın ilk cumartesi günü farklı illerde düzenlenen Öğretmenler Odası Buluşmaları kapsamında Diyarbakır’da öğretmenlerle tarihi İçkale Açık Hava Müzesi’nde bir araya geldi.

Yeni taslağa göre müfredatın sadeleştirildiği gerekçesiyle ders sürelerinin kısalıp kısalmayacağı konusundaki bir soru üzerine Bakan Tekin, “Müfredat değişikliğinin ders sürelerine etkisi söz konusu değil. Bu anlamda ders saatlerinde herhangi bir artış veya azalma olmayacak. Ders sürelerimiz mevcut haliyle devam edecek” dedi.

“Atanacak öğretmen sayısı pazartesi açıklanmış olur”

Öğretmen atamalarıyla ilgili kendisine sorulan soruya yanıt veren Tekin, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur” açıklamasını yaptı.

“Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda yeni düzenleme yapılıyor”

“Kanun; öğretmenlerin ve yöneticilerin hak, ödev ve sorumlulukları, öğretmenlik mesleğinde kariyer, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması, öğretmenlerin hizmet içi eğitimi gibi konuları kapsayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x