OLED Ekranlı Surface Pro 10 ve ARM Çipli Surface Laptop Mart Sonunda Piyasaya Sürülecek

Microsoft, 21 Mart günü yeni Surface Pro’yu ve Surface dizüstü bilgisayarın duyurulmasının beklendiği yeni etkinliğe en sahipliği yapacak. Doğrulanmamış olsa da yeni bir rapora göre, yaklaşmakta olan Surface bilgisayarları hem donanım hem de yazılım açısından oldukça fazla yeni özellik içeriyor.

Surface Pro 10’un, önceki nesilde olduğu gibi iki konfigürasyonda satışa sunulması bekleniyor. Intel işlemciye ve ARM çipe sahip iki farklı model olacak. ARM çipe sahip model, Qualcomm’un NPU’lu yeni Snapdragon Elite platformu tarafından desteklenecek.

Yeni çiplerin önemli performans ve verimlilik artışları sağlaması beklenirken, doğrulanmamış birkaç kaynakta yeni cihazlar için “tüm gün pil ömrü” vaat ediliyor.

Her iki cihazda donanım açısından da büyük değişiklikler bekleniyor. Surface Pro 10’un genel tasarım yapısında bir değişiklik olmasa da artık IPS yerine OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca cihaz artık HDR da destekliyor. Diğer donanım değişikliklerinin yeni bir ön kamera ve bir NFC okuyucu içerdiği belirtiliyor.

Altıncı nesil Surface laptopun henüz OLED’e sahip olacağın söylenmiyor ancak onun için de birkaç değişiklik söz konusu. Windows Central, altıncı nesil Surface laptopun yuvarlatılmış köşelere sahip daha ince ekran çerçevelerine, dokunsal geri bildirimli dokunmatik yüzeye, bir Copilot tuşuna ve biraz elden geçirilmiş bir IO’ya sahip olacağını iddia ediyor.

Microsoft Altıncı Nesil Surface laptopla ve Surface Pro 10’u iki farklı zamanlarda göndermeyi planlıyor. Intel tabanlı sürümlerin ilk olarak Nisan 2024’te satışa sunulacağı bildiriliyor. ARM destekli konfigürasyonlar ise Haziran ayında raflardaki yerini alacak. Her iki bilgisayar da Microsoft’un ilk gerçek yapay zeka destekli bilgisayarları olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x